Оксамитовий сезон. "Messa da Requiem" Дж. Верді

Продаж припинено
минула подія

Про подію

Реквієм – хоровий твір з багатьох частин у супроводі оркестру, зазвичай з участю солістів. Виник як заупокійне католицьке богослужіння з музичними частинами на латинський текст, але пізніше втратив обрядовий характер і перейшов у концертну практику.
 
Реквієм (лат. Requiem, буквально "(на) упокій") – служба (меса) в католицькій і лютеранській церквах, за начальним словом інтроїта (один з елементів, що відкриває месу в західних літургійних обрядах) "Requiem aeternam dona eis, Domine" ("Спокій вічний даруй їм, Господи").
 
В основі реквієму – латинська секвенція (поетичний жанр і форма богослужебної музики католиків) "Dies Irae" (День Гніву). Вважається, що текст секвенції з’явився у ХШ столітті. Авторство приписують францисканському монаху Томазо ді Челано. Частіше, ніж інші середньовічні співи, він використовувався у творах композиторів ХVIII – ХХ століть як музичний образ, що втілював уявлення людини про смерть, як символ трагічного. Dies Irae, dies illa Solvet saeclum in favilla Teste David cum Sibylla. Quantus tremor est futurus Quando judex ex venturus, Cuncta stricte discussurus! День Гніву, той день Розвіє (переведе) всесвіт в прах, Свідки тому – Давид і Сівіла. Усе тремтітиме Коли з’явиться Суддя Аби всіх суворо судити! Реквієм відповідає панахиді в православній церкві. Але православна церква обмежувалась чіткими лініями людських голосів і не залучала звучання музичних інструментів. В рамках католицьких служб міг звучати і орган, і цілий симфонічний оркестр.
 
Це – питання культурної традиції. Саме в приміщенні католицького храму з його дивовижною акустикою і спільним звучанням людського голосу й інструментів були створені перші музичні шедеври. Багато століть реквіємами були григоріанські хорали, названі так на честь папи Григорія І. З часом реквієм вийшов з церковних стін і став самостійним жанром. Змінив він і мову. Спочатку написання музики реквієму було можливим тільки на канонічний латинський текст з достатньо суворою відповідністю частин. Пізніше композитори брали біблійні тексти своїми рідними мовами – німецькою, англійською та іншими.
 
Перші реквієми, написані професійними композиторами, з’явились у ХVІ столітті. У ХХ поширились реквієми на неканонічні тексти і не пов’язані з церковною службою. На сьогодні написано не менше 2000 реквіємів, серед яких чимало світових шедеврів Це реквієми Вольфганга Амадея Моцарта, Джузеппе Верді, «Німецький реквієм» Йоганнеса Рамса, "Військовий реквієм" Бенджаміна Бріттена, "Польський реквієм" Кшиштофа Пендерецького. Назва «реквієм» в переносному значенні також використовується в інших видах мистецтва для позначення твору, присвяченого пам’яті померлого чи померлих.

Придбати квиток на Оксамитовий сезон. "Messa da Requiem" Дж. Верді можливо не відходячи від комп'ютера!

Сервіс "Інтернет Білет" дає можливість придбати квиток з максимальним комфортом. Тут немає черги до каси і Ви можете придбати квиток за 1 хвилину саме зараз. Для цього потрібно:

  • Обрати місце на схемі залу або обрати кількість вхідних квитків у фан-зону;
  • Натиснути кнопку "Оформити замовлення";
  • Вказати ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону;
  • Обрати спосіб оплати та доставки;
  • Внести дані банківської картки і завершити замовлення.

Сума за квитки спишеться автоматично, а квиток прийде на пошту через 1-2 хвилини. Ваше завдання роздрукувати (НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО) квиток або показати з екрану телефону перед входом у залу.

В 2024 році багато цікавих концертів, спектаклів та шоу, щоб не пропустити щось дуже важливе пропонуємо ознайомитись з афішою міста Одеса.

Оксамитовий сезон. "Messa da Requiem" Дж. Верді відбудеться 13 вересня 2024, 18:00, п’ятниця в Одеський національний академічний театр опери та балету. За допомогою сервісу internet-bilet.ua, Ви зможете з легкістю забронювати, замовити та купити квитки на концерт, спектакль, оперу, балет, майстер-класи, спортивні та дитячі заходи, що Вас цікавлять, оплативши їх найбільш зручним для Вас способом: через інтернет банківською карткою VISA/MasterCard, готівкою або кур'єром, якщо зробите замовлення квитка з доставкою.